Davosi dosszié (II.)

2010. február 06., címkék: világgazdasági fórum, Ökumené, svájci protestáns egyházak, ökumené

A Svájci Protestáns Egyházak Szövetsége és a Világgazdasági Fórum immáron nyolcadik alkalommal tartotta meg Davosban a Nyílt Fórumot január 28–30. között. Ebből az alkalomból az egyházszövetség nyolcadszor adta ki Bulletin című lapjának különszámát. Ennek érdekes írásai közül most a klímaváltozás kérdésével foglalkozó cikkbe lapozunk bele.

Davosi dosszié (I.)

2010. február 03., címkék: világgazdasági fórum, Ökumené, svájci protestáns egyházak, ökumené

A Svájci Protestáns Egyházak Szövetsége és a Világgazdasági Fórum immáron nyolcadik alkalommal tartotta meg Davosban a Nyílt Fórumot január 28–30. között. Ebből az alkalomból az egyházszövetség nyolcadszor adta ki Bulletin című lapjának különszámát. Ennek érdekes írásaiba lapozunk bele dossziénkban.

Schneider prézesz is felszólalt a davosi Világgazdasági Nyílt Fórumon

2010. február 01., címkék: Nagyvilág, nikolaus schneider, Nikolaus Schneider, világgazdasági fórum, rajnai protestáns egyház

Az embernek kell a gazdaság középpontjában állnia – hangsúlyozta a Rajnai Protestáns Egyház vezetője a svájci üdülőhelyen megrendezett 8. Világgazdasági Fórumon.

A svájci protestánsok és a Világgazdasági Fórum együtt ülésezett

2010. február 01., címkék: Nagyvilág, világgazdasági fórum, svájci protestáns egyházak, kiadvány

A Svájci Protestáns Egyházak Szövetsége különkiadású bulletinnel jelentkezett a davosi világgazdasági fórumra. Kevesen tudják, mert a magyar sajtó erre nem különösebben hívta fel a figyelmet, hogy a nyílt fórumot a Svájci Protestáns Egyházszövetség és a Világgazdasági Fórum nyolcadik alkalommal együtt szervezi és tartja.